Elegancki charakter

Znakiem rozpoznawczym każdego modnego Włocha są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z wytwornych materiałów gwarantują przepuszczalność powietrza oraz swobodę ruchów. Główną rolę odgrywają podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, które tylko pozornie wyglądają na niedbałe. Dzięki nim Włosi podkreślają swoją niebanalność w ubiorze. Panowie doceniają piękno południowych krajobrazów, dlatego często wybierają biel,błękit, a także prążki w tych kolorach. W nieco bardziej formalnych stylizacjach koszule zyskują eleganckiego charakteru i dopiero wówczas zdobione są krawatami.
Kolejnym elementarnym elementem stylu włoskiego są spodnie. Na ulicach Neapolu, będącego kolebką krawiectwa, spotkać można zwłaszcza białe chinosy, o charakterystycznej długości przed kostkę. Włoscy mężczyźni wyjątkowo uwielbiają dopasowane nogawki. Eksponują one atuty sylwetki, jednocześnie zapewniając komfort i swobodę ruchów. To także gorący trend nadchodzącego sezonu! Śledząc światowe trendy panowie coraz odważniej wybierają spodnie do kostek np. w super modną kratkę. Panowie niezwykle często wybierają białe spodnie, które wzbogacają ich stylizacje w lekkość i świeżość. To właśnie włoska moda udowadnia, że biel w połączeniu ze szlachetnymi materiałami niezmiennie gwarantuje luksusowy look.
W formalnym ubiorze Włochów kluczowe znaczenie mają dwurzędowe marynarki. Panowie wybierają odważne kolory garniturów oraz dodatków. Jest to znak firmowy włoskich wizjonerów mody, którzy od lat odznaczają się bogatymi, kolorowymi printami. Dzięki ich talentom, cechą włoskiej mody miejskiej są zwracające uwagę, ozdobne dodatki
W sezonie letnim obserwujemy szczególne zainteresowanie i wpływy stylu włoskiego w modzie męskiej. Królują błękitne oraz białe lniane koszule. Stylizacje, które od razu kojarzą się z Włochami stworzyć można korzystając z oferty rodzimej marki Lavard. W jej asortymencie znajdziemy m.in. dwurzędowe marynarki, koszulki polo i kontrastowe poszetki. Panów z pewnością zachwycą naturalne tkaniny, które zagwarantują najwyższy komfort podczas letnich przyjęć. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami marki Lavard.